Domů » Blog » Jak je to s robotickým vysavačem?

Jak je to s robotickým vysavačem?

O koupi robotického vysavače jsem kdysi uvažoval, ale nějak podvědomně jsem vnímal, že efektivita těchto domácích pomocníků není příliš vysoká. A hlavně: robotický vysavač není vhodný do každé domácnosti. Dokážu si představit nový moderní byt s pár kousky nábytku a naprogramovaný vysavač, který v nepřítomnosti obyvatel vysaje celý byt a pak se vrátí do svého nabíjecího docku. Pokud máte členitý byt "zakramařený" nábytkem, různé druhy podlah nebo dveřní prahy, na robotického pomocníka můžete rovnou zapomenout. Také je potřeba vědět, že sací výkon robotů ve srovnání s výkonnými ručními vysavači je velmi malý. Nicméně vysávají, metou a pokud vám nevadí, že jejich hodinovou práci zvládnete za deset minut, pak má jejich existence smysl.

Tesla Robostar T50Tesla Robostar T50

Náhoda tomu chtěla, že se mi do rukou dostal robotický vysavač vychvalované a zatracované značky Tesla. Jenže dnešní Tesla už není to, co bývala kdysi - nepodařené a poruchové stroje osmdesátých a devadesátých let minulého století, které zoufale dobíhaly vývoj na západě či Japonsku. Dnešní Tesla přináší kvalitu srovnatelnou s renomovanými značkami a tenhle černý pomocník je tomu důkazem. Kromě toho, že umí vysávat, vyhýbat se překážkám, vysávat ve spirále nebo jezdit podél zdí, tak umí i vytírat na mokro. No, i když sloveso vytírat je trochu nadnesené. Zkrátka, když vyměníte nádobku na prach za nádržku s vodou, vysavač tedy nevysává, ale rejdí po zemi s mokrým hadříkem. Na tuhle zkoušku jsem byl zvláště zvědavý: zavřel jsem dveře do pokojů, zvedl židle na stůl a odstranil koberec s třásněmi (vysavač ho nemá rád), zavřel psa do jiného pokoje (pes nemá rád vysavač), pustil jsem vysavač a odjel na letiště. A výsledek mě mile překvapil - bylo vytřeno, i když ne dokonale. O tom, že vysavač vysává se lze přesvědčit jednoduše, když nahlédneme do nádobky na prach. Je až překvapivé, kolik toho za půlhodinu ježdění sebere. Vysavač lze samozřejmě naprogramovat na určitou hodinu a on se pak vrátí ke své nabíječce. Jak je to s cenou? Jednoduchý robůtek lze koupit již za tisíc korun, ale tam nečekejte zázraky. Nebo lze koupit špičkový model za dve či tři desítky tisíc. Tahle Tesla Robostar T50 stojí necelých pět tisíc a je to takový průměr. A abych se trochu pojistil, přikoupil jsem si za třista korun možnost jej do 60 dnů vrátit. A možná to tak dopadne, uvidíme.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace